Projekty ogrodów

Każdy właściciel i każdy ogród jest inny. Powinien być inny.

Aby przestrzeń przy domu była dopasowana do nas warto pomyśleć o projekcie ogrodu. Architekt krajobrazu stara się dopasować przestrzeń do wymagań każdego Klienta.

Podczas rozmowy z Klientem ogrodnik stara się dowiedzieć co jest potrzebne w ogrodzie, jakie rośliny podobają się Właścicielom oraz ile są w stanie przeznaczyć czasu na pielęgnację. Pada wiele pytań – które pozwalają zaprojektować przestrzeń dla konkretnych osób.

Czy Klient musi wiedzieć czego chce w ogrodzie? Nie musi.

Architekt krajobrazu tak prowadzi rozmowę, żeby dowiedzieć się co będzie pasowało mieszkańcom, czego potrzebują i co może być dla nich atrakcyjne. Przedstawia zdjęcia różnych ogrodów, żeby poznać preferencje Właścicieli ogrodu.

Czy projekt ogrodu jest potrzebny? I tak i nie. To zależy od kilku czynników. Np. od wymagań Klienta – jeśli nasza firma ma wykonać trawnik i posadzić 1 gatunek roślin w rzędzie – nie przygotowujemy projektu, a samą wycenę.

Większe metrażowo ogrody, działki na których Klient chce różnych roślin zmieniających się w sezonie – powinny mieć opracowany projekt. Projekt ogrodu w rozumieniu: Klient ma przedstawione założenia pomysłu, może je dowolnie modyfikować. Dla nas stworzenie projektu, to również proces współpracy z Zamawiającym – który wyraża swoje zdanie nt. pomysłu, elementy często ewoluują, każda roślina może być zmieniona.

Na wizualizacjach przedstawiamy niektóre nasze projekty z 2020 roku.