O firmie

Firma „Zielona Magia” Projektowanie ogrodów zajmuje się szeroko rozumianym zagospodarowaniem terenów zieleni – przy domach jednorodzinnych, szergowcach, firmach, miejscach publicznych, we wnętrzach, na ROD. Tworzenie koncepcji zagospodarowania terenu to proces twórczy – do każdego Klienta i pomysłu podchodzimy indywidualnie. Każda sugestia jest brana pod uwagę, a pomysł – staramy się zrealizować profesjonalnie.

Do wykonywanych prac w ogrodach podchodzimy skrupulatnie i z rozwagą. Rozmawiamy z Klientem i staramy się wykonać pracę tak, aby dopasować się do Klienta. Staramy się wczuć w potrzeby Klienta i proponować najlepsze rozwiązania dobrane do niego.

Tworzenie projektów i sama praca w ogrodzie, to nasza pasja.

W odróżnieniu od tradycyjnej architektury (budownictwa) – nie da się w 100% określić efektu założenia po kilku, kilkunastu latach w ogrodzie. Rośliny różnie rosną, potrzebują cięcia – te i wiele innych czynników wpływa na ich wygląd. Najpiękniejsza w ogrodach jest możliwość ich „podglądania” przez lata. Jak drzewa rosną w górę i stają się coraz wyższe, byliny z latami kwitną obficiej, a krzewy rozrastają się coraz bardziej.

Każda pora roku jest inna w ogrodzie. Zieleń zachwyca soczystością nowych liści, lato onieśmiela ilością kwiatów i kolorów, jesień ogrzewa serce czerwieniami, a zima pokazuje majestat ogrodu. Ponieważ przez 12 miesięcy każdy ogród się zmienia – do jego wykonania potrzebna jest pasja, którą kierujemy się w pracy.

To dzięki pasji projektowania, zakładania i pielęgnacji ogrodów jesteśmy w stanie wyczarować ogród dla każdego.

W nasza firmie zatrudniony jest architekt krajobrazu. Współpracujemy również z brukarzem oraz stolarzem.

Naszymi projektami ogrodów staramy się uchwycić ulotne myśli zamykając je w roślinnych i architektonicznych ramach. 

Ogród traw w Chociczy
Środa Wielkopolska – ogród z linią kroplującą i podlewaniem trawnika